Повернутися до звичайного режиму

Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти


12 березня усі заклади освіти були закриті на карантин через епідемію коронавірусної інфекції (COVID-19). Міністерство освіти і науки України підготувало відповіді щодо змін для тих, хто вчить і навчається в умовах карантину до 22 червня 2020 року


УВАГА!!!!! Методичні рекомендації щодо заповнення журналів!!!


  • До кінця карантину навчання відбувається лише дистанційно.
  • Структуру та форму дистанційного навчання визначає педагогічна рада школи, враховуючи освітню програму, навчальний план та особливості кожного закладу і регіону.
  • Таким чином школа має можливість адаптувати програму до технічних можливостей учнів і вчителів.
  • Огляд платформ та інструментів, рекомендації для організації дистанційного навчання у молодшій, основній та старшій школі тут.
  • Для учнів 6-8-х та 9-10-х класів розроблено дистанційні уроки з біології про коронавірусну інфекцію COVID-19. Методичні рекомендації для вчителів та навчальні матеріали для учнів опубліковано на сайті НУШ.



Вчимо і навчаємось на карантині: школа


Як виставляти оцінки та заповнювати журнал під час дистанційного навчання?

  • Під час будь-якої форми дистанційного навчання вчитель може робити нотатки про перебіг навчання, зазначати оцінки.
  • Заповнити класний журнал можна буде після послаблення карантину, згідно складеного дирекцією графіка.
  • Поради від МОН у короткому відео тут.

Чи перевірятиме МОН знання, здобуті на карантині?

  • МОН не проводитиме загальнонаціональну перевірку знань, здобутих під час карантину. На початку квітня був поширений підроблений документ, в якому МОН нібито передбачало «перевірку знань учасників освітнього процесу, засвоєних у ході дистанційного навчання за технологією ЗНО для всіх учнів 5-11 класів». Це – фейк.

Яка роль батьків?

  • Батьки – повноцінні учасники освітнього процесу, і учні потребують їхньої підтримки під час навчання. Результати міжнародного дослідження PISA показують, що ті діти, яких підтримують батьки, мають кращі результати навчання.
  • Також в умовах карантину важливо технічно допомогти дітям отримувати знання.
  • Поради батькам на час пандемії та як говорити з дітьми про COVID-19 від ЮНІСЕФ Україна та МОН.

ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Навчальний рік завершується не пізніше 1 липня, що передбачено законом «Про повну загальну середню освіту». Ця норма діє, зокрема, і в умовах карантину.


Що таке коригуюче навчання?

Відразу ж після закінчення карантину на основі вивченого матеріалу вчитель з'ясовує, які прогалини існують у знаннях учнів. Відповідно до цього, він корегує свою педагогічну діяльність - обирає відповідні педагогічні стратегії та методи навчання, щоб ще раз повернутися до вивченого і задовольнити освітні потреби більшості учнів класу. Якщо є індивідуальні прогалини у вивченому матеріалі окремих учнів, учитель допомагає їм опанувати матеріал самостійно.


Коли учні отримають свідоцтво про освіту?

  • Карантин жодним чином не вплине на можливість своєчасно отримати документи про освіту, оскільки весь процес замовлення відбувається електронно. База даних подається наприкінці попереднього року, а уточнені списки – у травні 2020-го.
  • Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено до 15 червня 2020 року.

Як відбуватиметься підсумкове оцінювання?

  • Підсумкове оцінювання (тематичне, семестрове та річне) може здійснюватися віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх учнів, включно з тими, що здобувають освіту за однією з індивідуальних форм (педагогічний патронаж, сімейна (домашня), екстернат).
  • Підсумкова оцінка за семестр виставляється з урахуванням результатів тематичного оцінювання, отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку, практичних робіт з навчальних предметів природничого циклу, результатів оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності учнів тощо. Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкова оцінка може виставлятися за результатами поточного оцінювання. Учні, які не мають результатів поточного оцінювання з об'єктивних причин, можуть бути оцінені за результатами проведення семестрової контрольної роботи.
  • Тематичні та семестрові підсумкові роботи, які було проведено в умовах дистанційного навчання під час карантину, записуються в класному журналі без зазначення дати їх проведення.
  • Річне оцінювання виставляється з урахуванням результатів оцінювання за перший та другий семестри навчального року.

Кiлькiсть переглядiв: 577

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.